Niezapomniane cudowne chwile mogły przeżyć nasze przedszkolaki w jedyną w roku „Noc świętojańską” zwaną też „Nocą Sobótki”. W wieczornej scenerii, przy poświacie księżyca spotkaliśmy się w ogrodzie przedszkolnym, w tradycyjnych dla tego święta białych strojach, z wiankami i kapeluszami na głowach.

Uroczysta atmosfera, podniosły nastrój i łzy wzruszenia towarzyszyły wszystkim podczas uroczystości pożegnania przedszkola przez naszych absolwentów. W tym roku z przedszkolem żegnali się Julcia, Zosia, Fabian, Ignacy, Julcia, Ula, Hania, Igor.

Największą imprezą plenerową w naszej gminie jest organizowane już po raz szósty Święto Granitu Strzegomskiego.

Nasze najmłodsze przedszkolaki z grupy „Misie” zostały zaproszone przez panią Katarzynę Konarską do Stadniny Koni w Morawie. Nie mogły doczekać się wyjazdu, bo dużą atrakcją dla naszych maluszków był również przejazd autobusem.

Na obrzeżach Wrocławia tętni zdrowym i wesołym życiem wioska indiańska Pocahontas. To malowniczo położone miejsce, w którym program gier i zabaw kładzie nacisk na ekologię i życie w zgodzie z naturą, odwiedziły nasze przedszkolaki z grupy Stokrotki i Słoneczka.

Emocje związane z trwającym Euro 2016 nie mogły ominąć naszych przedszkolaków. Jak przystało na Optymistyczne Przedszkole zorganizowaliśmy  Optymistyczne Euro 2016. W rozgrywkach pucharowych uczestniczyły cztery optymistyczne drużyny. Do rywalizacji o medale stanęły drużyny - „Szczęśliwych", „Empatycznych", „Radosnych" i „Uśmiechniętych".

Dnia 05.06.2016 r., na parkingu strzegomskiego OSIR-u, odbył się XIX Festyn Dziecięcy pod hasłem: „Wspólnie przeciw uzależnieniom".

Już po raz dziesiąty nasze przedszkolaki wzięły udział w Spartakiadzie Przedszkolaka, która była towarzyszącą imprezą wielkiego otwarcia strzegomskich stadionów.

W Dniu Dziecka nie zabrakło niespodzianek, czyli wesołej zabawy na pikniku w ogrodzie przedszkolnym w towarzystwie Misia Uszatka, bohaterów bajki i naszych gości.