Wycieczka do Stadniny Koni w Morawie

Nasze najmłodsze przedszkolaki z grupy „Misie” zostały zaproszone przez panią Katarzynę Konarską do Stadniny Koni w Morawie. Nie mogły doczekać się wyjazdu, bo dużą atrakcją dla naszych maluszków był również przejazd autobusem.

Dzieci miały możliwość bezpośredniego kontaktu ze zwierzętami. Zobaczyły jak wygląda stadnina, wybiegi dla koni, hale do jazdy zimą, klinikę dla chorych koni oraz  łaźnię dla koni. Poznały także sprzęty służące do pielęgnacji koni, bryczkę i środki transportu do ich przewożenia.  Najwięcej radości sprawiło dzieciom karmienie koni przywiezionymi jabłkami. Przedszkolaki zaprzyjaźniły się również z innymi mieszkańcami stadniny – z kucykami, owcą, kozłem i kotkami. Po zwiedzeniu stadniny urządziliśmy piknik na hipodromie. Dzieci aktywnie uczestniczyły tam w grach i zabawach ruchowych, tanecznych, ruchowo-naśladowczych, sportowych. Z wielkim apetytem zajadały się ciastem i innymi smakołykami. Maluszki miały także okazję obejrzeć liczne przeszkody,  przygotowane  na międzynarodowe zawody jeździeckie, które odbędą się na hipodromie w czerwcu.