Uroczysta atmosfera, podniosły nastrój i łzy wzruszenia towarzyszyły wszystkim podczas uroczystości pożegnania przedszkola przez naszych absolwentów. Swoją obecnością zaszczycili nas licznie przybyli rodzice. Podczas uroczystości nie zabrakło miłych akcentów.

Niezapomniane cudowne chwile mogły przeżyć nasze przedszkolaki w jedyną w roku „Noc Świętojańską ” zwaną też „Nocą Sobótki”. W wieczornej scenerii, przy poświacie księżyca spotkaliśmy się w ogrodzie przedszkolnym w tradycyjnych dla tego święta białych strojach, z wiankami i kapeluszami na głowach.

Wycieczka naszych ,,Motylków'' do gospodarstwa agroturystycznego ,,Kraszowicka Zagroda'', na obrzeżach Świdnicy, okazała się wspaniałą niespodzianką i niezapomnianą przygodą. Tego dnia dzieci nie mogły narzekać na nudę, czekało na nich mnóstwo atrakcji.

Wycieczka do Zamku Grodno w Zagórzu Śląskim była niecodzienną atrakcją dla naszych przedszkolaków. Starszaki zachwycone urodą i tajemnicą Zamku wsłuchiwały się w opowieści pani przewodnik, która przybliżyła dzieciom jego historię.

W prawdziwie sportowej atmosferze wśród zagrzewających do walki okrzyków w dniu 11 czerwca 2015 r. odbył się IX Turniej Rekreacyjno-Sportowy Przedszkolaków.

Gotowość niesienia innym pomocy to bardzo cenna wartość człowieka. Pielęgnujemy to już wśród przedszkolaków uczestnicząc w różnych akcjach charytatywnych. Grupa teatralna naszych optymistycznych rodziców zaprosiła wszystkie dzieci i rodziców na charytatywne przedstawienie bajki pt. ,,Pewnego razu u Królewny Śnieżki,czyli niezwykłe przemienienie krasnoludków”, które odbyło się 09.06.2015 r. w Zespole Szkół w Strzegomiu.

Przedszkole nasze uczestniczy w edukacyjnym programie ,,Bezpieczniki TAURONA. Włącz dla dobra dziecka'', który realizowany jest pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej i Rzecznika Praw Dziecka.

Po I Spartakiadzie Rodzinnej spotkaliśmy się wszyscy na pikniku w ogrodzie przedszkolnym.

Święto Rodziny w naszym przedszkolu obchodziliśmy na sportowo. W ramach obchodów II Europejskiego Tygodnia Sportu zorganizowaliśmy I Spartakiadę Rodzinną naszego przedszkola.

Bajkowo, kolorowo i radośnie było 1 czerwca w Misiu Uszatku. Dzień Dziecka, to dzień świętowania, naszych przedszkolaków. Radość uśmiech i zabawa towarzyszyły im cały dzień. Świętowaliśmy, aby poczuły się ważne i wyjątkowe.