W ciągu pobytu dzieci w przedszkolu staramy się wyposażyć je w wiedzę i umiejętności, które będą im potrzebne w życiu codziennym i przygotowują je do podjęcia nauki w szkole.

Dnia 17 czerwca 6-latki 2011r zakończyły swoją edukację przedszkolną podczas pożegnalnej uroczystości. Starszaki zaprezentowały się w ostatnim programie artystycznym, a dzieci młodsze pożegnały ich wierszami i piosenkami.

W ramach obchodów Dni Ziemi Strzegomskiej i Święta Granitu nasze przedszkolaki zaprezentowały się w programie artystycznym.

Wszystkie dzieci lubią zwierzęta, a szczególnie te, których nie można trzymać w domu.

Dnia 06.06.2011r 5,6 - latki odwiedziły Dino Park w Szklarskiej Porębie. Wyruszyły w podróż w czasie śladami prehistorycznych stworzeń.

Dnia 05.06.2011r na parkingu strzegomskiego OSIR-u odbył się XIV Festyn Dziecięcy pod hasłem: „Żyjmy zdrowo w czystym środowisku".

Dziecięcy optymizm to skarb, którego nie brakuje w naszym optymistycznym przedszkolu. Już od 4 lat realizujemy ogólnopolski program „Optymistyczne Przedszkole".

W dniach 26 i 27 czerwca 2011 r. bardzo uroczyście obchodziliśmy ,, Dzień Mamy i Taty".

„Dzisiejszy człowiek, który żyje miłością i pięknem, to dziecko, które wczoraj żyło radością". To hasło przyświecało dzieciom podczas IV Obrad Optymistycznego Sejmu Dziecięcego.

Edukacja Europejska znalazła stałe miejsce w planie pracy naszego przedszkola W dniu 4 maja 20011r przedszkolaki rozpoczęły podróż po Europie.