Podniosły nastrój i łzy wzruszenia towarzyszyły wszystkim podczas uroczystości pożegnania przedszkola przez naszych absolwentów. Gościem uroczystości była Pani Anna Góralska zastępca naczelnika Oświaty , rodzice oraz przyjaciele przedszkola.

Niezapomniane magiczne chwile mogły przeżyć nasze przedszkolaki w „Noc Świętojańską " zwaną też „Nocą Sobótki" w prawdziwie letniej scenerii, przy przepięknej pełni księżyca.

Fala upałów w czerwcowe dni dokuczała wszystkim a nasze przedszkolaki miały powód do wielkiej radości.

Podczas XVI Festynu Dziecięcego, który odbył się na terenie Strzegomskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, rozegrano turniej tenisowy na zakończenie szkolenia I etapu gry, z udziałem naszych małych tenisistów. Turniej obejmował: technikę uderzeń tenisowych, próbę sprawności ogólnej oraz próbę wytrzymałości. Wszystkie dzieci wykazały się wysokim poziomem umiejętności i sprawności. Na zajęcia gry w tenisa dzieci uczęszczają w ramach zajęć dodatkowych w przedszkolu. Grając w tenisa uczą się etykiety obowiązującej w tej dziedzinie sportowej, poznają podstawy gry w tenisa oraz rozwijają ogólną sprawność ruchową.

Pod takim hasłem w dniu 9 czerwca odbył się XVI Festyn Dziecięcy , w którym uczestniczyły nasze przedszkolaki.

W Dniu Dziecka nasze przedszkole zmieniło się w beztroską krainę, jak w zaczarowanym świecie z bajek. Tradycyjnie, jak co roku nasi optymistyczni rodzice zaprosili dzieci do bajkowego świata . Dzieci z zapartym tchem przeżywały przygody małej bohaterki znanej baśni Andersena ,,Calineczka''. Brawurowa gra aktorów-rodziców , scenografia zachwyciła milusińskich a także naszych miłych gości. Prześliczne wykonanie bajki „Calineczka" przez naszych optymistycznych rodziców, radosna zabawa sprawiły , że był to prawdziwie świąteczny i radosny dzień dla przedszkolaków w dniu ich święta.

 

Radość , uśmiech i zabawa towarzyszyły dzieciom w dniu obchodów najmilszego dla nich święta Dnia Dziecka .W tym dniu nie mogło zabraknąć także słodkich niespodzianek , które czekały na dzieci na świątecznie przygotowanych salach pełnych ,,słonecznego '' blasku jakim napełniła je radość przedszkolaków .

Współpraca ze stomatologiem i bezpłatne przeglądy zębów przedszkolaków to główne zadania jakie realizujemy w ramach projektu ,,Akademia Zdrowego Przedszkolaka .

Dzień 10 maja 2013 r w naszym przedszkolu był dniem radości i optymizmu. Już po raz drugi uroczyście obchodziliśmy II Ogólnopolskie Święto Optymizmu. Ten uroczysty dzień dzieci świętowały razem z Burmistrzem Strzegomia Zbigniewem Suchytą, Naczelnikiem Wydziału Oświaty Urszulą Podsiadły- Szubert, Zastępcą Naczelnika Wydziału Oświaty Anną Góralską oraz przedstawicielami Rady Rodziców Panią Eweliną Klęczar i Panią Elżbietą Soprych.

Już po raz kolejny nasze przedszkole uczestniczyło w ogólnopolskim konkursie dla optymistycznych przedszkoli w Polsce. Tym razem wzięliśmy udział konkursie ,,Księga optymistycznych myśli''.

Strona 1 z 5