Magiczną, jedną, jedyną w roku "Noc Świętojańską" zwaną też "Nocą Sobótki" mogły przeżyć Przedszkolaki z Misia Uszatka. Wieczorem 23 czerwca w prawdziwie letniej scenerii, przy przepięknej pełni księżyca i tradycyjnych dla tego święta białych strojach spotkaliśmy się w ogrodzie przedszkolnym.

Uroczysta atmosfera, podniosły nastrój i łzy wzruszenia towarzyszyły wszystkim podczas uroczystości pożegnania przedszkola przez naszych absolwentów. Swoją obecnością zaszczycili nas licznie przybyli rodzice.

W dniu 20 czerwca przedszkolaki odwiedziły Seniorów w Domu Dziennego Pobytu „ Senior –Wigor” w Strzegomiu.

Wakacje już niedługo, dlatego przedszkolaki utrwalały zdobyte wiadomości podczas realizacji projektu ,,Bezpieczny Przedszkolak''. Podsumowaniem projektu było spotkanie  przedszkolaków w dniu 8 czerwca z policjantami z Wydziału Ruchu Drogowego KPP Świdnica w mobilnym Miasteczku Ruchu Drogowego.

Tym razem nasi mali artyści z grupy teatralnej zaprosili wszystkie przedszkolaki  na przedstawienie pt. „Letnie igraszki na łące”.

Bajkowo, kolorowo i radośnie było 1 czerwca w naszym przedszkolu. Dzień Dziecka, to dzień świętowania, naszych przedszkolaków. Radość uśmiech i zabawa towarzyszyły im cały dzień. Świętowaliśmy, aby poczuły się ważne i wyjątkowe.

Dnia 04.06.2017 r., na parkingu strzegomskiego OSIR-u, odbył się XX Festyn Dziecięcy pod hasłem: „Wspólnie przeciw uzależnieniom".

Miło nam poinformować, że nasze przedszkolaki nagrodzone zostały  w Konkursie Plastycznym "Rusz z kopyta do Morawy", którego organizatorem był Ośrodek Jeździecki Stragona w Morawie.

Dzień 10 maja w naszym przedszkolu był dniem szczególnym, przepełnionym radością, optymizmem i odświętną atmosferą. Już po raz szósty przedszkolaki uroczyście obchodziły Ogólnopolskie Święto Optymizmu.

Dnia 18.05.2017 starszaki zdobywały Miasto Prawdziwych Kowbojów w Ścięgnach koło Karpacza: Western - City. Przekraczając bramę miasta dzieci odkrywały Dziki Zachód.