Dzień 22 czerwca 2006r. był ważnym dniem dla 6-latków. Jak co roku w tym dniu uroczyście żegnaliśmy dzieci, które we wrześniu rozpoczną naukę w szkole.

Dzień 19 czerwca 2006r nasze 6-latki spędziły na wycieczce w stadninie koni w Skarżycach. Dzieci zwiedziły cały teren stadniny.

Od dwóch lat głównym priorytetem pracy wychowawczo dydaktycznej naszego przedszkola jest tworzenie placówki promującej zdrowie.

W Dniu Matki 26 maja 2006r wszystkie dzieci zaprosiły swoje mamy do sali widowiskowej SCK na uroczysty koncert Pt. „Dla Ciebie kochana mamo".

W dniu 19 maja 2006r. odbyła się II Spartakiada Przedszkolaka o puchar Burmistrza Strzegomia. Zmaganiom małych sportowców kibicowały władze samorządowe oraz rodzice.

W dniu 10 maja dzieci z grup zerowych wybrały się z wizyta do partnerskiego przedszkola w Żarowie. Mali strzegomianie wystąpili przed najmłodsza żarowską widownią w bajce Pt. „Alicja w krainie czarów".

W dniu 4 czerwca 2006r. nasze przedszkolaki zaprezentowały się w programie artystycznym przed publicznością zgromadzoną na IX Festynie dziecięcym zorganizowanym przez PSP Nr.2 i Gimnazjum Nr.2.

Dnia 06.04.2006r sześciolatki z naszego przedszkola wystawiły przedstawienie teatralne Pt. „Alicja w krainie czarów".

W dniu 04.04.2006r nasze przedszkolaki wzięły udział w przeglądzie małych form teatralnych do tekstów W. Chotomskiej i J. Brzechwy Pt. „Jak rozmawiać trzeba z psem"

Dnia 30.03.2006 przedszkolaki witały wiosnę. Z dziećmi z pozostałych przedszkoli maszerowały w wiosennym korowodzie ulicami miasta.