Błąd
  • JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/serwisw/domains/pp2.strzegom.pl/public_html/images/artyuly/2012/galeria76
Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/artyuly/2012/galeria76

Optymizm nas cechuje - II Święto Optymizmu.

Dzień 10 maja 2013 r w naszym przedszkolu był dniem radości i optymizmu. Już po raz drugi uroczyście obchodziliśmy II Ogólnopolskie Święto Optymizmu. Ten uroczysty dzień dzieci świętowały razem z Burmistrzem Strzegomia Zbigniewem Suchytą, Naczelnikiem Wydziału Oświaty Urszulą Podsiadły- Szubert, Zastępcą Naczelnika Wydziału Oświaty Anną Góralską oraz przedstawicielami Rady Rodziców Panią Eweliną Klęczar i Panią Elżbietą Soprych.

W przedszkolu rozbłysła kolorowa tęcza, nieodzowny atrybut Optymistycznego Przedszkola, a z nią optymistyczne uśmiechy na buziach pełnych szczęścia i radości. Wyjątkowość tego dnia podkreślił tęczowy wystrój przedszkola oraz kolorystyka ubiorów przedszkolaków. Doniosłym momentem święta było uroczyste odsłonięcie przez Burmistrza Strzegomia Zbigniewa Suchytę Herbu Optymizmu – elitarnego znaku Optymistycznych Przedszkoli. W Optymistycznym Przedszkolu uczymy się przyjaźni, empatii, dobroci, radości dlatego głównymi bohaterami święta były „tęczowe dzieci" w szarfach z nazwami tych uczuć. Ten radosny dzień przedszkolaki uświetniły optymistycznymi wierszami i piosenkami. Miłym akcentem obchodów Święta było uroczyste wręczenie przez Pana Burmistrza nagród laureatom konkursu plastycznego ,,Moje Optymistyczne Przedszkole". Jak na Święto Optymizmu przystało nie mogło zabraknąć słodkiej niespodzianki. Na tęczową salę z płonącymi fontannami wjechał ogromny tęczowy tort, który smakował wszystkimi kolorami tęczy. Kiedy spotkaliśmy się w ogrodzie przedszkolnym dzieci na „drzewku optymizmu", które obchodzi swoje pierwsze urodziny, powiesiły tęczowy łańcuch przyjaźni. Ogromną radość sprawiło dzieciom wypuszczanie w niebo baloników z optymistycznym przesłaniem. Ponad sto balonów w kolorach tęczy poszybowało w górę, tworząc niezapomniany widok – tęczowe niebo nad Misiem Uszatkiem. Dopełnieniem tego radosnego święta była kolorowa tęcza, jaką utworzyły przedszkolaki w swoich tęczowych strojach, wystrój przedszkola który uzupełniały kolorowe optymistyczne przesłania od przedszkolaków z Optymistycznych Przedszkoli z całej Polski, wystawa pięknych prac konkursowych ,,Moje Optymistyczne Przedszkole" oraz optymistyczne wpisy wszystkich rodziców do pamiątkowej księgi wyłożonej w holu przedszkola. Ukoronowaniem II Święta Optymizmu w „Misiu Uszatku" była radosna dla nas informacja o uzyskaniu przez nasze przedszkole I miejsca w ogólnopolskim konkursie plastycznym Optymistycznych Przedszkoli – „Księga Optymistycznych Myśli". Każde miejsce jest dobre by być mądrym i dobrym dzieckiem z pozytywnym obliczem, a tajemnica optymizmu jest w nas wszystkich. Decydując się na przystąpienie do ogólnopolskiego programu „Optymistyczne Przedszkole", nie przypuszczaliśmy, że dane nam będzie otrzymać tyle satysfakcji i twórczej inspiracji, jaką dają dokonania i rozwój Optymistycznych Przedszkolaków z „Misia Uszatka".

{gallery}artyuly/2012/galeria76{/gallery}

Czytany 1089 razy