Optymistyczny Festiwal Dyni

Przedszkolaki z Misia Uszatka, ciesząc się z obfitości jesiennych darów, urządziły Optymistyczny Festiwal Dyni, podczas którego królowała Jej Wysokość Dynia. Pomarańczowo-zielony wystrój przedszkola oraz dzieci w strojach dyniowych sprawiły, że można było poczuć się jak na prawdziwej dyniowej grządce.

Wszystkie stroje z wdziękiem prezentowały się podczas wesołej zabawy. Na Festiwalu nie mogło zabraknąć przysmaków z dynią w roli głównej. W przedszkolnym Kuchcikowie dzieci przygotowywały już różne smakołyki, ale placki z dynią, ciasteczka dyniowe i owocowo -dyniowa sałatka to było dla nich prawdziwe wyzwanie, z którym poradziły sobie znakomicie. Zapach dyniowych smakołyków roznosił się po całym przedszkolu na znak dyniowego święta. Radosna zabawa przy wesołej muzyce, konkurencje sportowe oraz radość i uśmiech dzieci podkreśliły wyjątkowość tego święta. Zabawy z dynią pozwoliły odkryć wiele zalet tego niedocenionego warzywa, a przede wszystkim dały okazję do fantastycznej wspólnej zabawy. Przedszkolaki pokazały, że Święto Dyni może być naszym polskim świętem. Był to prawdziwy dyniowy zawrót głowy.