Dziecięca radość i zabawa w Dniu Dziecka

Bajkowo, kolorowo i radośnie było 1 czerwca w naszym przedszkolu. Dzień Dziecka, to dzień świętowania, naszych przedszkolaków. Radość uśmiech i zabawa towarzyszyły im cały dzień. Świętowaliśmy, aby poczuły się ważne i wyjątkowe.

Rodzice, którzy tworzą w przedszkolu ,,Klub Optymistycznych Rodziców”, już po raz dziesiąty zaprosili dzieci do bajkowej krainy. Dzieci z zachwytem obejrzały  przedstawienie bajki  pt. ,,Alicja w Krainie Czarów", w którym główne role odgrywali ich rodzice. Przygody małej dziewczynki  Alicji , która podążając za białym królikiem  trafiła do Krainy Czarów  sprawiły, że twarze najmłodszych pełne były wypieków, radości i uśmiechu. Umiejętności aktorskie rodziców, piękne stroje i scenografia wzbudziły zachwyt wśród dzieci i przybyłych gości. Aktorzy zostali nagrodzeni niekończącymi się oklaskami. Jak co roku dzieci odwiedził Zbigniew Suchyta Burmistrz Strzegomia, Urszula Podsiadły – Szubert  naczelnik Wydziału Oświaty  oraz Anna Góralska, zastępca naczelnika Wydziału Oświaty. Goście obdarowali dzieci kolorowymi książeczkami. W tym dniu nie zabrakło także innych niespodzianek. Po południu spotkaliśmy się w hali sportowej OSiR na II Spartakiadzie Rodzinnej. Każda grupa przedszkolaków wraz z rodzicami rywalizowała w sześciu konkurencjach sportowych. Wszyscy zawodnicy Spartakiady wykazali się ogromną wolą walki, sprawnością fizyczną oraz najważniejsze dobrym humorem. Choć walka w konkurencjach była zacięta, to ostatecznie zwycięzcami byli wszyscy uczestnicy Spartakiady. Z tej okazji każda grupa otrzymała pamiątkowy puchar. Dopełnieniem tego radosnego dnia był Piknik Rodzinny w ogrodzie przedszkolnym. Nie zabrakło wesołej zabawy w towarzystwie cudownych Klaunów, sesji zdjęciowej z Fotobudki, kiełbasek z grilla i słodkich niespodzianek. W radosnych nastrojach spędziliśmy rodzinny wspaniały dzień.

Rodzice dzieciom - "Alicja w Krainie Czarów"

Obsada bajki:

Alicja - Patrycja Świrniak

Biały Królik - Aneta Zaskórska

Królowa Kier - Joanna Dolińska

Król Kier - Marcin Błoński

Piątka Kier- Beata Błońska

Dwójka Pik- Katarzyna Piotrowska

Księżna -  Emilia Siatka

Kapelusznik- Jacek Nowicki

Mysz- Małgorzata Nowicka

Siostra Alicji- Małgorzata Szczerbień

Orlątko- Anna Ignaczak

Papuga- Marzena Szymonek

Kaczka - Joanna Stankowska

Pan Gąsienica- Michał Kornaszewski

Gołąb- Anna Szapańska

Kot z bajki- Emilia Soroka

Marcowy zając  - Ewa Ibek

Suseł- Renata Antoniak

Narrator- Mariola Piech

 

II Spartakiada Rodzinna

Piknik Rodzinny

Czytany 1340 razy