Wycieczka do Zoo we Wrocławiu

Bardzo optymistycznie rozpoczął się dla naszych przedszkolaków dzień 11 maja, bo po  bardzo chłodnych dniach w końcu zaświeciło słońce. W tym słonecznym dniu dzieci z grupy Motylki wybrały się na wycieczkę autokarową do ZOO we Wrocławiu.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Afrykarium, unikatowego obiektu na skalę światową z fauną i florą Czarnego Lądu. Największe wrażenie zrobił na wszystkich podwodny świat oglądany w szklanym tunelu. W otoczeniu milionów litrów wody dzieci zobaczyły tysiące gatunków roślin, ryb morskich i słodkowodnych, a także zwierzęta Afryki. Przemierzając alejki ogrodu przedszkolaki oglądały niespotykane na co dzień różnorodne zwierzęta i ptaki. Zachwycały się wielkością słoni, żyrafy i niedźwiedzia. Małpie figle i wodne akrobacje foczej rodziny zrobiły na dzieciach ogromne wrażenie. Ogród zoologiczny jest uroczym miejscem do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, a także skarbnicą wiedzy przyrodniczej całego świata.