Tajemnice Wioski Indiańskiej Pocahontas we Wrocławiu

Na obrzeżach Wrocławia tętni zdrowym i wesołym życiem Wioska Indiańska Pocahontas. To malowniczo położone miejsce,w którym program gier i zabaw kładzie nacisk na ekologię i życie w zgodzie z naturą odwiedziły nasze przedszkolaki.

Dzieci miały okazję poznać zwyczaje, tradycje, obrzędy indiańskie, stroje i warunki życia mieszkańców wioski. Wspólnie z nimi uczestniczyły w licznych grach i zabawach podczas których zdobywały sprawności. "Czerwone strzały" i "Bystre strzały" otrzymały opaski z piórami, a ich twarze pokryły malowidła w indiańskie wzory. Wspólnie przebywali w prawdziwym namiocie indiańskim TIPI , płynęli łodzią indiańską, grali na instrumentach indiańskich, pokonywali indiańskie wzgórza, przechodzili po kamiennej ścieżce, uczyli się indiańskiego języka, pokonywali labirynt itp. Duże wrażenie na dzieciach zrobiło spotkanie z Szamanką i Wielkim Wodzem. W bezpośrednim kontakcie z otaczającą przyrodą poznawały tajniki świata zwierząt i roślin. Uczestniczyły w warsztatach kształtujących postawy proekologicznych w zakresie ochrony przyrody oraz umiejętności życia w harmonii z naturą. Obrzędy uczyły dzieci odpowiedzialnej postawy wobec siebie i innych. Posmakowaliśmy tych atrakcji i na pewno tu wrócimy.