W kopalni ,,Nowa Ruda"

Wycieczka do Kopalni Węgla w Nowej Rudzie była niecodzienną atrakcją dla naszych przedszkolaków.

Wizytę rozpoczęliśmy od budynku Muzeum gdzie w czterech salach wystawowych zgromadzono eksponaty górnictwa. Dzieci poznały oryginalną dyspozytornię stanowiącą niegdyś centrum kierowania kopalnią. Wyposażeni w górnicze hełmy weszliśmy do podziemnych wyrobisk górniczych. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć dawne maszyny górnicze i wagoniki podziemnej kolejki, służące dawniej do przewożenia ludzi i transportu węgla. Spacerując labiryntem chodników dzieci spotkały ducha - skarbnika, który wyłonił się z ciemności. Do dziś mieszka on w kopalni i strzeże jej tajemnic. Największą atrakcją dla dzieci była przejażdżka podziemną kolejką, którą wyjechaliśmy z kopalni kończąc zwiedzanie. Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola.