Witaminowy zawrót głowy

Nasze przedszkolaki dobrze wiedzą jak ważne jest zdrowe odżywianie. Wiedzą też ,że aby być zdrowym trzeba dostarczyć organizmowi dużo witamin.

Gdzie je znaleźć ? Oczywiście w owocach i warzywach , najlepiej surowych. Realizując zadania programu profilaktycznego ,,Piramida żywienia Przedszkolaka ''ogłosiliśmy jeden dzień w tygodniu ,, dniem bez słodyczy''. W tym dniu przedszkolaki przyniosły swoje ulubione owoce i warzywa. Przedszkole zamieniło się w witaminową krainę . Zrobiło się bardzo kolorowo , zdrowo i bardzo owocowo. Pani Witaminka zaprosiła wszystkie dzieci do wspólnej zabawy . Przedszkolaki poznawały różne warzywa i owoce oraz ich walory smakowe i odżywcze. Wykonywały różnorodne soki , sałatki ,owocowe desery, szaszłyki oraz zdrowe i kolorowe kanapki.