Przedszkolaki powitały lato.

21 czerwca przyszło do nas lato. Mogły się o tym przekonać nasze przedszkolaki przedszkolaki W radosnych nastrojach wybrały się na wycieczkę do Stadniny Koni w Żółkiewce.

Myśl i oczekiwanie na spotkanie z końmi i urokami przyrody wzbudzała już kilka dni wcześniej wielkie emocje wśród najmłodszych przedszkolaków. Już sama jazda busem, w dodatku bez rodziców tylko z kolegami, dostarczyła dzieciom nie lada emocji . Po przyjeździe na miejsce czekała na nas Pani Ola, mama Krysi Konarskiej. Dzieci z wielką radością przywitały się z nią i uważnie wysłuchały wskazówek dotyczących zasad przebywania ze zwierzętami i planowanym przebiegu wycieczki. Z nieukrywanym napięciem i ciekawością wreszcie ruszyły w stronę stajni. Jakież było zdziwienie i radość gdy cichutko w skupieniu podziwiały urodę nie tylko koni, ale i kóz, owieczek i osiołka, co było dla przedszkolaków ogromną radosną niespodzianką. Z zaciekawieniem oglądały akcesoria niezbędne przy hodowli tych zwierząt. Kolejną emocjonującą atrakcją był przejazd i zwiedzanie terenu Stadniny Koni Państwa Konarskich i okolic specjalnym pojazdem konnym . Przedszkolaki podziwiały cudowne widoki rozkwitniętej przyrody, śpiew ptaków i pastwiska a na nich brykające wierzchowce, źrebaki i kucyki. A że zdrowe wiejskie powietrze wzmogło głód, dzieci z apetytem zajadały kiełbaski przygotowane na grillu. Swoje przeżycia uwieczniły na wspólnym rysunku. Klimat spotkania ze zwierzętami, piękne otoczenie stadniny, cisza przerywana jedynie śpiewem ptaków, zieleń pomogły wszystkim odetchnąć od miejskiego gwaru . Oprócz wspaniałych i niezapomnianych przeżyć przedszkolaki z Misia Uszatka powróciły z przesympatycznym gościem - Panią Lato która obiecała że długo z nami zostanie roztaczając uroki letniej pogody. Pierwszy dzień tegorocznego Lata dla przedszkolaków z „Misia Uszatka" będzie przez nich na długo zapamiętany. Witaj Lato !