,, Koko -Spoko '' –Euro trwa ! „Miś Uszatek" także gra.

Futbol jest zabawą, wymyśloną kiedyś dla rozrywki. Nikt nie spodziewał się ,że fascynacja futbolem ogarnie cały świat.

Emocje związane z trwającym w naszym kraju Euro 2012 nie mogły ominąć przedszkolaków. Jak przystało na Optymistyczne Przedszkole w „Misiu Uszatku" odbyło się Optymistyczne Euro 2012. W rozgrywkach pucharowych uczestniczyły nie inaczej, jak 4 optymistyczne drużyny. Do rywalizacji o medale stanęły drużyny - „Szczęśliwych", „Empatycznych", „Radosnych" i „Uśmiechniętych" . Ich barwami były kolory tęczy, ale oczywiście tłem całego wydarzenia był -Biało Czerwony naszych „Orłów" Franciszka Smudy. Na profesjonalnie przygotowanej murawie boiska piłkarskiego naszego przedszkola, rozegrano mecze sędziowane przez prawdziwego sędziego piłkarskiego. Aplauz i doping niczym nie ustępował atmosferze Stadionu Narodowego podczas meczu z Rosją. Wszystkie kibicujące przedszkolaki ubrane na biało-czerwono, z pomalowanymi twarzami, trąbkami i okrzykami zagrzewały do gry swoich faworytów. Nie zabrakło flag, haseł z emblematem Orła Białego. Każdy z uczestników rozgrywek pragnął być Lewandowskim, Błaszczykowskim , no i oczywiście Przemkiem Tytoniem. Cóż to były za mecze. Jakie parady bramkarzy, piękne gole. Po zaciętych meczach tytuł Mistrza Optymistycznego Euro 2012 wywalczyła drużyna ... „Szczęśliwych", „Empatycznych", „Radosnych" i „Uśmiechniętych" - przegranych nie było . Wygranymi i szczęśliwymi były wszystkie przedszkolaki „Misia Uszatka" .Wszystkich uczestników rozgrywek udekorowano specjalnie przygotowanymi medalami. Kibice futbolu mogą być spokojni, w „Misiu Uszatku" wykluwają się nowe talenty na miarę Deyny, Bońka, a może i Pelego. „Orły" trenera Smudy mają nasze Optymistyczne wsparcie. Czekamy spokojnie na sobotni mecz z Czechami . POLSKA GOLA !