Optymistycznie w Misiu Uszatku

Optymistyczne dzieci, optymistyczny personel i optymistyczni rodzice. Czy to możliwe?

Można się było o tym przekonać 11 czerwca 2010 roku podczas uroczystości z okazji uzyskania przez nasze Przedszkole certyfikatu jakości „Optymistyczne Przedszkole". W tym radosnym dniu nie zabrakło zaproszonych gości. Uroczystość naszą swoją obecnością zaszczycili Lech Markiewicz - Burmistrz Strzegomia, Urszula Podsiadły – Szubert – Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu w Strzegomiu oraz rodzice. Certyfikat jakości i tytuł „Optymistyczne Przedszkole" to duży sukces nauczycieli, rodziców i wszystkich przedszkolaków. Na drodze do tego sukcesu znalazło się także wiele osób, które wspomagały nasze działania w realizacji programu. W podziękowaniu za pomoc i współpracę osoby te zostały uhonorowane tytułem „Perła Optymizmu". Dyrektor przedszkola Wiesława Górka uroczyście wręczyła statuetkę „Perła Optymizmu" Burmistrzowi Lechowi Markiewiczowi, Pani Naczelnik Urszuli Podsiadły – Szubert oraz rodzicom: Alicji Janickiej, Jolancie Pylak , Margarecie Posackiej, Marlenie Baranowskiej Po optymistycznym przesłaniu przedszkolaków Burmistrz Lech Markiewicz dokonał uroczystego odsłonięcia tablicy „Optymistyczne Przedszkole". Największą niespodzianką uroczystości było przedstawienie bajki „Śpiąca królewna" w wykonaniu rodziców, którzy tworzą w przedszkolu „Klub optymistycznych rodziców". Umiejętności aktorskie rodziców, piękne stroje i scenografia wzbudziły zachwyt wśród dzieci i gości. Twarze dzieci pełne były wypieków, radości i uśmiechu. Aktorzy nagrodzeni zostali niekończącymi się oklaskami. W Optymistycznym Przedszkolu wszyscy uczą się przyjaźni, życzliwości, empatii, nie ma złośliwości, agresji, przemocy. Naszych wychowanków w przyszłości będzie cechować najwyższy poziom optymizmu. Czy będą mieć jakieś problemy? Na pewno będą wierzyć, że sobie poradzą.