Posiłki

POSIŁKI

Przedszkole zapewnia trzy posiłki dziennie, przygotowane w warunkach zgodnych z przepisami i normami zatwierdzonymi przez Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny.

Podczas posiłku nie zmuszamy dzieci do jedzenia, zachęcamy do próbowania nowych dań. Wspólne spożywanie posiłków jest okazją do nauki zachowania się przy stole, używania serwetek, posługiwania się nożem i widelcem. Wszystkie przetwory warzywno - owocowe oraz ciasta wytwarzane są w naszej kuchni, dzięki temu posiłki są zawsze zdrowe, świeże i smaczne.

ŚNIADANIE w godzinach 8:30 – 9:00

To kanapki z serem, wędliną, warzywami, jajkiem, mleko, herbata, kakao, pieczywo różnego rodzaju. Podajemy także zupy mleczne z ulubionymi przez dzieci płatkami czy chrupkami.

OBIAD w godzinach 11:30 - 12:00

Składa się z dwóch dań - pysznej zupy i drugiego dania miesnego lub jarskiego, surówki i kompotu ze świeżych lub mrożonych owoców.

PODWIECZOREK w godzinach 13:45 - 14:00

To kanapki z serem, wędliną, dżemem, kisiel lub budyń, jogurt, ciasto domowego wypieku, owoce, herbata, kakao, sok.

Szczególną wagę przykładamy do spożywania przez dzieci owoców i warzyw jako źródła witamin niezbędnych dla prawidłowego rozwoju małego dziecka.